Vlog: I tried a five-day juice cleanse for the first time

In this video, I used the Hamilton Beach Juicer and mason jars.

I spent about $100 on fruits and veggies, to prepare the juices.

Pre-packaged juices can cost a little more, so this is an affordable option.

If you’d like to skip the mess, try pre-packaged juices

Watch, like and subscribe!

 

IMG_3512
Recipes I used

 

Subscribe to my mailing list to keep up with my latest blog posts.

Advertisements
About the author

Reporter/Fill-in anchor with ABC7 News

Recent Comments